lt  |  en  |  ru 
į pradžią
 
 
 
 
 
 
 
 
 Berno Zenenhundas - tai Šveicarijoje išvesta veislė.

Apie juos sakė: "Stiprus, kaip liūtas ir protingas, kaip žmogus".  

 

 

Natūralus grožis - spalvų harmonija, neiškreiptos kūno formos sudaro tikro naminio šuns įspūdį.

Zenenhundai viduramžiais ganydavo gyvulius, saugodavo fermerių turtą, tempdavo vežimėlius su pienu. Dėmesingas, nepaperkamas sargas, įspūdingo dydžio - šios šuns savybės labai tiko saugant fermas.

Šiais laikais Berno Zenenhundai turi daugybę gerbėjų visame pasaulyje ir laikomi šeimos šunimis. Į Lietuvą pirmuosius Berno Zenenhundus atvežė Vilniaus kinologai 1990m. iš Vengrijos. Tai buvo dvi kalytės ir patinėlis.

Šios veislės šunys pasižymi kaip puikūs namų, sodybų, gyvulių bandų ir net vaikų sargai. Dėl puikios uoslės jie padeda paieškose, gelbėjant žmones kalnuose ir po žemės drebėjimų. Zenenhundai yra ištvermingi, pakankamai judrūs, todėl sėkmingai dalyvauja šunų vikrumo varžybose. Jie labai dėmesingi savo šeimininkui, todėl su džiaugsmu atlieka šeimininko komandas. Gerai dresiruotas Bernas gali daryti stebuklus - jie paklusnūs, ištikimi ir bebaimiai. Zenenhundai neagresyvūs: myli visus šeimos narius, ypatingai vaikus, stebi šeimininką, kaip jis elgiasi su svetimais ir esant pavojui - visada pasiruošęs paaukoti savo gyvybę, kad išgelbėtų šeimininką arba jo turtą.

Zenenhundas - tai stabilios psichikos šuo, niekada nepradeda peštynių su kitais šunimis, o pakliuvęs į jas, stengiasi išskirti peštukus.

Tankus, truputį garbanotas kailis saugo šunį nuo vėjų ir pūgų, todėl šuo gali gyventi tiek voljere, tiek bute.